Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Aster krzaczasty (Aster)

Aster krzaczasty, zwany także Marcinkiem, Michałkiem lub Jadwisiem, to bylina o uroczym, letnio-jesiennym, różnokolorowym ukwieceniu. Różne podgatunki różnią się wysokością i pokrojem.
  • Najbardziej popularne u nas astry krzaczaste to astry karłowate osiągają wysokość od 25 cm do 50 cm i cechują się niewielkimi wymaganiami glebowymi.
  • Lubią stanowiska słoneczne, gdzie kwitną małymi koszyczkami kwiatowymi (1,5 cm) pojedynczymi lub pełnymi od sierpnia aż do października, a kwiaty mają w kolorze białym, fioletowym, bordowym oraz różowym.
  • Bardzo podobne choć przeważnie wyższe, a tym samym wymagające podpór, są także wieloletnie astry nowobelgijskie i astry nowoangielskie.
  • Aster nowobelgijski dorasta do 60-180 cm wysokości, jego kwiaty są większe (2,5-5 cm) niż astrów karłowatych, występują w wielu kolorach, a rośliny przepadają za żyzną i bardziej wilgotną glebą.
  • Aster nowoangielski także mocno wybija się w górę (130-180 cm), ma charakterystyczne owłosione łodygi, a wielobarwne kwiaty (2,5 cm) zamykają się wieczorem i w pochmurne dni.
  • Bardzo ładny aster wieloletni to rzadziej spotykany aster bocznolistny, który dorasta najczęściej do 50-100 cm i zachwyca swoimi małymi (1 cm), delikatnymi kwiatkami przez okres lata.

Sadzonki astrów krzaczastych różnych odmian sprzedajemy w sezonie letnim w naszym sklepie w Oławie.

Aster krzaczasty nowobelgijski z żółtym środkiem
Aster nowobelgijski z żółtym środkiem
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Dwukolorowa kompozycja z astrów krzaczastych
Aster krzaczasty fioletowy i biały

Czujesz mietę do kwiatów?

Zacznij od nasiona


Do you want to hide this popup?

Szanowny Kliencie, uprzejmie informujemy, że zamówienia złożone w dniach od 19 lipca do 4 sierpnia będą wysyłane najpóźniej w poniedziałek 5 sierpnia. Dziękujemy za cierpliwość.