Ile zajmuje dostawa zamówionych produktów?

Czas dostawy może być różny w zależności od wybranej metody dostawy i gwarantowanych terminów dostawy jakie przewoźnicy mają zawarte w swoich regulaminach. Ale nie tylko.

Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu przez nas paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia. 

Jak pokazuje doświadczenie, dostawa zamówienia na terenie Polski trwa zazwyczaj 1-2 dni robocze. Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane:

  • DPD – doręczenie możliwe do 3 dni roboczych.
  • Inpost Kurier – pomimo tego, że dostawa zazwyczaj następuje w kolejnym dniu roboczym, za gwarantowany termin doręczenia przewoźnik przyjmuje 14 dni roboczych.

Na szybkość realizacji zamówienia ma także wpływ godzina, o której dokonasz zamówienia. Przekazywanie paczek kurierom najczęściej jest realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, dlatego rzeczy kupione w piątek wieczorem albo w weekend nie dotrą do Ciebie w poniedziałek rano. Najlepiej kupować przed południem, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że przekażemy paczkę do wysyłki tego samego dnia.

Bardzo ważny jest także sposób zapłaty. W przypadku wyboru przedpłaty na konto, przesyłka jest przygotowywana dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie, a to może potrwać nawet dwa dni. Jeżeli zależy Ci na szybkiej wysyłce, warto skorzystać z płatności kartą lub przelewów internetowych, które w kilka sekund księgują wpłaty.

Trochę inaczej wygląda sytuacja, jeżeli wybierzemy opcję za pobraniem. W takim przypadku możemy zacząć przygotowywać zamówienie właściwie od razu. Nie czekamy na wpłatę, ponieważ zapłacisz za zamówienie dopiero podczas odbioru paczki.

Po otrzymaniu/zaksięgowaniu płatności przygotowujemy zamówione produkty, pakujemy, drukujemy list przewozowy i zamawiamy odbiór paczki przez kuriera. Gdy przewoźnik odbiera paczkę, przesyłka wyrusza w podróż prosto do Ciebie.

sklep@ogrodniczy.olawa.pl

Czytaj więcej


Do you want to hide this popup?

Dziękujemy 💚