Nasiona ogórka Passion F1 PNOS

Ogórki partenokarpiczne – zalety

Poznaj hasło "ogórek partenokarpiczny". Jeśli chcesz korzystac z najlepszych cech ogórków z własnej uprawy, ten artykuł jest dla Ciebie. Zalety ogórków partenokarpicznych, które za chwilę poznasz pomogą Ci sięgnąć po wybrane odmiany i rozpocząć samodzielną uprawę. Znakomite ogórki przez długi sezon.

W skrócie
Ogórki należą do roślin zapylanych przez owady, czyli pyłek kwiatowy nie jest przenoszony z kwiatów męskich na kwiaty żeńskie przez wiatr, ale przez owady zapylające. Jednak odpowiednio prowadzona hodowla pozwoliła uzyskać odmiany ogórka partenokarpicznego, które tworzą owoce bez zapylenia przez pszczoły.

Odmiany ogórków partenokarpicznych nie wymagają zapylania, dlatego są zalecane do uprawy w chronionych warunkach, np. szklarniach, tunelach lub gdziekolwiek indziej, gdzie ograniczony jest dostęp do owadów zapylających.
Jeśli partenokarpiczne rośliny ogórka są skutecznie izolowane od roślin pyłkujących, ich owoce będą pozbawione pestek.
Ponieważ odmiany te produkują mało nasion, ich nasiona są droższe w produkcji.

?

 Wszystkie zalety ogórków partenokarpicznych 

Bez zapylania
Ogórki partenokarpiczne są samopylne, co oznacza, że nie potrzebują zapylania, aby wytworzyć owoce. To sprawia, że są one idealne do uprawy w warunkach, gdzie owady zapylające mają ograniczony dostęp lub po prostu występują nielicznie.

Bez goryczki
Ogórki partenokarpiczne są bardziej pożądane konsumpcyjnie, ponieważ mają tendencję do produkowania owoców bez goryczki, bez pestek i dłużej zachowują smak.

Dłuższe owocowanie
Ponieważ plony ogórków partenokarpicznych nie są ściśle zależne od obecności owadów zapylających, mogą owocować przez dłuższy okres niż tradycyjne odmiany.

Większe plony
Poprzednie zalety bezpośrednio przyczyniają się do zwiększenia ogólnej wydajności uprawy ogórków. Zbiory w naszym rejonie udało się przedłużyć do przełomu września i października.

Większa odporność
Większość odmian ogórków partenokarpicznych, które oferujemy są bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i choroby grzybowe, co może przyczynić się do lepszej wydajności w trudnych warunkach klimatycznych.

Polecamy nasiona ogórków partenokarpicznych, ponieważ bez wątpienia gwarantują lepsze plony. Polecamy zarówno tym, którzy próbujących pierwszych kroków w uprawie ogórków, jak i dla doświadczonych hodowców.

Ogórki partenokarpiczne

Sprawdzona uprawa ogórków odmian samopylnych
  • owocują bez udziału owadów zapylających

  • bardzo plenne, długo owocujące

  • genetycznie pozbawione goryczki

  • bardziej odporne na choroby i niekorzystne warunki uprawy 

NAJLEPSZE ODMIANY
Vilmorin / WegAna / PNOSDo you want to hide this popup?

Dziękujemy 💚