Prawo zwrotu / wzór formularza

Produkt idealny, ale nie ten? Każdemu naszemu klientowi przysługuje termin 30 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Wystarczy kontakt z nami i wysyłka towaru wraz z wypełnionym formularzem zwrotnym. Produkt, który podlega zwrotowi lub wymianie nie może być uszkodzony/rozpakowany. W przypadku rezygnacji z produktu, sklep zwraca pieniądze na konto klienta bez kosztów przesyłki.

Prawo zamawiającego do rezygnacji z zakupu

Klient, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić na piśmie bez podania przyczyny w terminie 30 dni od dnia wydania towaru.

Zwracamy Państwa uwagę na to, że prawo do rezygnacji z zakupu nie istnieje w przypadku:

  • Dostawy zabezpieczonych towarów, które ze względu na przepisy dot. ochrony zdrowia lub higieny nie podlegają zwrotowi, jeżeli po dostawie usunięto ich zabezpieczenie.
  • Gdy przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo do odstąpienia od umowy;
  • Gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy wysłać na adres:

Sklep ogrodniczy KOSMOS, ul. 3 Maja 4c, 55-300 Oława

lub na adres e-mail:

sklep@ogrodniczy.olawa.pl

W tym celu mogą Państwo skorzystać z załączonego wzoru formularza rezygnacji z zakupu, który jednakże nie jest narzucony.

Termin 30 dniowy liczy się od dnia wydania rzeczy, rozumianego jako objęcie rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez konsumenta osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny dla stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży towaru zakupionego w zestawie z innym produktem zwrotowi podlega cały zestaw.

Koszty bezpośredniego odesłania (zwrotu) towaru do Sprzedawcy w związku z dokonanym odstąpieniem od umowy bez podania przyczyny w terminie 30 dni od dnia wydania rzeczy ponosi Klient.

Wzór formularza rezygnacji z zakupu

Tutaj można pobrać wzór formularza rezygnacji z zakupu w formacie pdf i użyć go w celu skorzystania z prawa do rezygnacji z zakupu. W tym celu wystarczy odesłać do nas wypełniony formularz rezygnacji z zakupu drogą pocztową lub e-mailem.

sklep@ogrodniczy.olawa.pl

Czytaj więcej


Do you want to hide this popup?

Dziękujemy 💚