Na szkodniki w kwiatach domowych

Sanium Pin Protect Garden

Gdy za oknem robi się zimno, owady rozpoczynaja wyścig, w którym chodzi o zajęcie najlepszych miejsc zimowania. Mają na to wiele sposobów. Kilka gatunków za miejsce przetrwania już jesienią wybrało łatwo dostępne i ciepłe parapety w naszych domach. Dziś widać je znacznie lepiej, gdzyż szkodniki w kwiatach domowych rozmnożyły się i rozproszyły na wszystkie strony… najczęściej zaskakując zatroskanych opiekunów.

Tak zachowują się mszyce, wełnowce, tarczniki, wiornastki… Koczują na kwiatach, które mają błyszczeć zielenią lub wreszcie kwitnąć oraz na szczypiorku, który hodowaliśmy w doniczce od dwóch tygodni. Czas coś z tym zrobić!

Możemy podejść do sprawy na kilka sposobów (oprysk? lep?), aczkolwiek teraz zwrócimy waszą uwagę na stosunkowo nowy produkt, który ma za zadanie zniesmaczyć życie mszycom i mączlikom żerującym w donicach. Jak?

Tabletkę z substancją likwidującą szkodniki wkładamy do ziemi w doniczce. Tam, rozpuszczana wraz z podlewaniem uwalnia najważniejsze w procesie leczenia składniki. Roślina pobiera przyjemny dla siebie nawóz z domieszką lekarstwa i transportuje w wyższe partie. Następnie substancja czynna unieszkodliwia każdego owada wraz z jego pierwszą próbą podgryzania chronionej tkanki.

Pałeczki o takim działaniu i zastosowaniu oferuje firma Protect Garden (dawniej Bayer). U nas pałeczki owadobójcze o nazwie Sanium Pin zdobywają wiele pochwał od klientów, którzy już skorzystali z ich inteligentnej ochrony. Jak podaje producent, kapsułki działają do 60 dni i zwalczaja najczęściej występujące szkodniki (produkt zarejestrowany jest na maszyce i mączliki).

Strona Sanium Pin.

Przewiń do góry